2018 Şubat

KİMYA SEKTÖRÜ VE BALLUF ENDÜSTRİYEL ÇÖZÜMLERİ

👤BALLUFF

BALLUFF, PLASTİK ENJEKSİYON, KALIP ÜRETİM VE PİŞİRME HATLARINDA UYGULAMA ESNEKLİĞİ YÜKSEK OLAN ÇÖZÜMLERDEN TOOLID VE MOLDID UYGULAMA OPSİYONLARINI SUNUYOR.

Devamını Oku

MAKSİMUM GÜVENLİK VE KULLANIM KAPASİTESİ İÇİN AKILLI OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ

👤FESTO SAN. VE TİC. A.Ş.

insanlar ve çevre için güvenlik risklerinin asgariye düşürülmesi, Temel standart IEC 61508’e ve aynı zamanda bir Güvenlik Bütünlük Seviyesi (SIL) tarafından tanımlanan, insan ve çevre güvenliğine uygun olarak, elektrik, elektronik ve programlanabilir elektronik sistemlerin fonksiyonel güvenliği ana önceliklerdir.

Devamını Oku

SICK BULKSCAN İLE BASİTLEŞEN KONVEYÖR OPTİMİZASYONU

👤SICK TÜRKİYE ANIL ÜSTÜN ENKODERLER & AKIŞKAN SENSÖRLERİ ÜRÜN YÖNETİCİSİ

TEMASSIZ BİR CİHAZ OLAN SICK BULKSCAN, BANT DESTEK SİSTEMİNİN BİR PARÇASINI OLUŞTURMAYIP YAPISAL MODİFİKASYONA GEREK KALMAKSIZIN KURULABİLİYOR.

Devamını Oku

CPM ERP KİMYA ÜRETİM MODÜLÜ İLE TÜM ÇÖZÜMLER TEK BİR PLATFORMDA

👤CPM ERP

CPM ERP, KİMYA ÜRETİM MODÜLÜ İLE KİMYA SEKTÖRÜNÜN İHTİYAÇ DUYDUĞU TÜM ÇÖZÜMLERİ BİR PLATFORMDA TOPLUYOR. ÜRETİM PLANLAMADAN SEVKİYATA, SATIN ALMA YÖNETİMİNDEN LABORATUVAR UYGULAMASINA KADAR BİRÇOK SÜRECİ CPM ERP İLE TAKİP ETMEK MÜMKÜN OLUYOR.

Devamını Oku

ÜRETİMDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM İÇİN HIZLI İLETİŞİM ŞART

👤CLPA

KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ ÜRETİM İMKANI SUNAN DİJİTAL FABRİKALARDA ENDÜSTRİYEL HABERLEŞME HIZININ ÇOK YÜKSEK OLMASI GEREKTİĞİNİ VURGULAYAN BİZEL, YENİ NESİL KONTROL VE İLETİŞİM TEKNOLOJİSİ CC-LİNK’E DİKKAT ÇEKİYOR.

Devamını Oku

OTOMASYON ALANINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN İNOVASYON DİJİTAL ÜRETİMİNE YÖN VERİYOR

👤Omron

OMRON’UN TEKNOLOJİSİ, HABERLEŞMEYİ VE BAĞLANTILI VERİLERİ AKILLI SİSTEMLER OLUŞTURMAK İÇİN VERİMLİ VE GÜVENİLİR BİR ŞEKİLDE KULLANMASINA OLANAK SAĞLAR. GELİŞMİŞ PLATFORM TEMELLİ CİHAZLAR, ÜRÜNLERİ İLGİLİ VERİLERE BAĞLAMASINA VE MAKİNE ODAKLI NESNELERİN İNTERNETİ ÇÖZÜMLERİ OLUŞTURMASINI SAĞLIYOR.

Devamını Oku

GELECEĞE ATILAN BÜYÜK ADIMLAR

👤SICK TÜRKİYE

SICK, KİŞİYE ÖZEL KONFİGÜRASYONLA HEDEFE YÖNELİK VERİ TOPLAMA, UYGULAMAYA ÖZEL ÜRETİM AKIŞLARININ GÜVENİLİR ŞEKİLDE TASARLANMASINA OLANAK SAĞLIYOR.

Devamını Oku

ENDÜSTRI 4.0’IN ŞİFRELERİ EĞİTİM 4.0’DA

👤ROCKWELL AUTOMATION TÜRKİYE CENK CEYLAN ROCKWELL AUTOMATION TÜRKİYE ÜLKE DIREKTÖRÜ

Rockwell Automation Türkİye Ülke Dİrektörü Cenk Ceylan “Evlerin, şehİrlerin, fabrİkaların, sağlık alanlarının ve hatta tarımsal üretİmİn dahİ “akıllandığı” bugün sürdürülebİlİr gelecek konseptİ, henüz tüm İnsanlığın çok başında olduğu günümüz Endüstrİ 4.0 sürecİnde belİrlenİyor. İşte bu sürecİ doğru kavrar ve her zamankİ tabİrle, trenİ vaktİnde yakalarsak geleceğİn İnşasında bİz de söz sahİbi olabİlİrİz”

Devamını Oku

İNSAN – ROBOT İŞ BİRLİĞİNDE SEVİYELER ve RİSK DEĞERLENDİRMESİ

👤STAUBLI

İNSAN-ROBOT İŞBİRLİĞİNDE İNSAN, ÜRETİM SÜRECİNİ PLANLAYARAK KONTROL EDİYOR VE ROBOTLAR BU PLANLAMA SONUCUNDA GEREK DUYULAN FİZİKSEL AKTİVİTELERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR. İKİ TARAFIN DA BİRBİRİYLE UYUMLU VE BİRBİRİNİ TAMAMLAYICI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMA PRENSİBİNE DAYANAN MRC (İNSAN-ROBOT İŞBİRLİĞİ) KONSEPTİ İLE BİRLİKTE EN ZORLU GÖREVLER EN ETKİN VE MALİYETİ DÜŞÜK BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞME FIRSATI BULUYOR.

Devamını Oku

ENDÜSTRİ 4.0 DEVRİMİ İLE YEPYENİ BİR DÜNYA KEŞFEDİLDİ

👤TEKNOMAKS

ENDÜSTRİ 4.0 TEMEL OLARAK BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ İLE ENDÜSTRİYİ BİR ARAYA GETİRMEYİ HEDEFLİYOR. ANA BİLEŞENLERİNDEN İLKİ YENİ NESİL YAZILIM VE DONANIM, YANİ BUGÜNÜN KLÂSİK DONANIMLARINDAN FARKLI OLARAK DÜŞÜK MALİYETLİ, AZ YER KAPLAYAN, AZ ENERJİ HARCAYAN, AZ ISI ÜRETEN, ANCAK BİR O KADAR DA YÜKSEK GÜVENİLİRLİKTE ÇALIŞAN DONANIMLAR VE BU DONANIMLARI ÇALIŞTIRACAK İŞLETİM VE YAZILIM SİSTEMLERİNİN KAYNAK VE BELLEK KULLANIMI AÇISINDAN TUTUMLU OLMASI HEDEFİDİR.

Devamını Oku