2017 Temmuz

🔍Tamamını Oku art-img

ENDÜSTRİ 4.0 İLE GELECEĞE ATILAN BÜYÜK ADIMLAR

👤SICK Türkiye

ENDÜSTRİ 4.0, BÜTÜNSELLİK GEREKTİRİYOR. SICK; ÜRETİM, SİSTEM VE SERVİS UZMANLARINDAN BİRİ OLARAK BU GEREKLİLİKLERİ KARŞILAYIP GELECEĞİN ZORLUKLARINA KARŞI MÜŞTERİLERİYLE BİRLİKTE ÖZEL YANITLAR GELİŞTİRİYOR.

Devamını Oku

CC-LINK PLATFORMU İLE ENDÜSTRİYEL HABERLEŞME HIZI ARTIYOR

👤CLPA

GELECEKHANE’NİN ROBOT TEKNOLOJİLERİ KONUSUNDA TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN İSİMLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİĞİ “ROBOTLAR GELİYOR” TEMALI DİJİTAL 2.0 ETKİNLİĞİNDE, CLPA ÜLKE MÜDÜRÜ TOLGA BİZEL KONUŞMACI OLARAK YER ALDI. SANAYİ 4.0’IN GEREKLİLİĞİ OLAN KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ ÜRETİM İÇİN ENDÜSTRİYEL HABERLEŞME HIZININ ÇOK YÜKSEK OLMASI GEREKTİĞİNİ VURGULAYAN BİZEL, CC-LİNK TEKNOLOJİSİ SAYESİNDE FABRİKALARDAKİ ROBOTLARIN VE TÜM ÜRETİM HATTININ SANİYEDE BİR GİGABİT HIZLA HABERLEŞEBİLDİĞİNİN ALTINI ÇİZİYOR.

Devamını Oku

OTOMASYON ALANINDA GETİRİLEN İNOVASYON GELECEĞİN DİJİTAL ÜRETİMİNE YÖN VERİYOR

👤Omron

GÜNÜMÜZDE GLOBAL REKABETTE YER EDİNMEK İÇİN YÜKSEK VERİMLİLİK DÜZEYİNİ KORUMANIN ÖNEMİ ARTIK TARTIŞILMAZ BİR NOKTAYA GELDİ. MAKİNELERİN DAHA ÇOK KULLANILMASINA VE ÜRETİM AÇISINDAN DAHA FAZLA VERİM ELDE EDİLMESİNE OLANAK TANIYAN YENİ ÜRETİM YÖNTEMLERİ VE AKILLI PROSES OPTİMİZASYONU SUNAN ENDÜSTRİ 4.0 ÇERÇEVESİNDE GELİŞTİRİLMİŞ KONSEPTLER DE ÜRETİCİLER ARASINDA OLDUKÇA YAYGIN ŞEKİLDE UYGULANIYOR.

Devamını Oku

ENDÜSTRİ 4.0 VE CODESYS

👤WAGO

ÜRETİM ALANINDAKİ ÜRÜNLERİN EKSİLMESİ DURUMUNDA BUNUN OTOMATİK TEDARİĞİ; BİLGİLENDİRME, REÇETELERİNİN OTOMATİK OLARAK HAZIRLANMASI, GEREK SERVİS TARAFINDA HERHANGİ BİR ÜRÜN DEĞİŞİMİNDE ÜRÜNLE İLGİLİ TÜM PROGRAMLARIN OTOMATİK OLARAK KENDİ KENDİNE GERİ YÜKLENEREK SİSTEMİN ÜRETİMİ HAZIR HALE GETİRİLMESİ GİBİ BİRÇOK KARMAŞIK ALTYAPIYI BERABERİNDE GETİRİYOR. ENDÜSTRİ 4.0, TAMAMEN İNTERNET VE ETHERNET TABANLI BİR ENDÜSTRİYEL YAŞAM HEDEFLİYOR.

Devamını Oku

FESTO HAREKET TERMİNALİ YENİ BİR DÖNEMİN BAŞLANGICINI MÜJDELİYOR

👤Festo

PNÖMATİK, DOĞASI GEREĞİ KULLANICI DOSTU BİR TEKNOLOJİDİR. TAMAMEN YENİ FESTO HAREKET TERMİNALİ VTEM, 50'DEN FAZLA BAĞIMSIZ ÜRÜNÜN YERİNİ ALABİLECEK UYGULAMALARLA PNÖMATİK DEVRELERİ ENDÜSTRİ 4.0 ÇAĞINA AKTARIYOR. TÜM BUNLAR PİEZO TEKNOLOJİSİ VE YAZILIMDAKİ EN SON GELİŞMELER SAYESİNDE MÜMKÜN HALE GELİYOR.

Devamını Oku

AKILLI TEKNOLOJİLERLE ENDÜSTRİ 4.0 YOLCULUĞU VERİMLİLİK SUNUYOR

👤Bosch Rexroth

BOSCH REXROTH, ÜRÜN VE HİZMET PORTFÖYÜNÜ, ENDÜSTRİ 4.0’IN SUNDUĞU DAHA İYİ KAYNAK KULLANIMI, DAHA YÜKSEK VERİMLİLİK, KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ VE KARLILIK GİBİ AVANTAJLARDAN EN YÜKSEK ŞEKİLDE YARARLANMALARI İÇİN MÜŞTERİLERİNE SUNUYOR.

Devamını Oku

ENDÜSTRİ 4.0 ÜRETİM MALİYETLERİNİZİ OPTİMİZE EDİYOR

👤Rockwell Automation Cenk CEYLAN

“ENDÜSTRİ 4.0 DEDİĞİMİZ KAVRAM, SİZİN ÜRETİM PLATFORMUNUZDA OLUŞAN BU BÜYÜK BİLGİYİ, AYNI ZAMANDA ŞİRKETİ YÖNETTİĞİNİZ BİLGİ SİSTEMLERİNİ VE VRP SİSTEMLERİNİ KAPSIYOR.”

Devamını Oku

MOBİL ROBOTLAR ÜRETİCİLER İÇİN ÖZELLEŞTİRME İKİLEMİNİ ÇÖZÜYOR

👤BRUNO ADAM OMRON AVRUPA MOBİL PROJELER DİREKTÖRÜ

“SABİT ROBOTLAR İYİ YAPILANDIRILMIŞ VE BİRÇOK FABRİKANIN VE ÜRETİM TESİSİNİN ÖNEMLİ PARÇALARI HALİNE GELMİŞ OLSA DA, MOBİL PLATFORMLAR VE MANİPÜLATÖRLER GELECEKTE FABRİKALARIN AYRILMAZ BİR PARÇASI HALİNE GELECEK. OMRON AVRUPA MOBİL PROJELER DİREKTÖRÜ BRUNO ADAM, ÜRETİM SÜRECİNİN NASIL GELİŞTİĞİ VE DAHA FAZLA ÜRÜN ÖZELLEŞTİRMESİ HEDEFLEYEN FABRİKALARIN NEDEN GELENEKSEL LİNEER KONVEYÖR MODELLERİNDEN VE BAĞIMSIZ GÜDÜMLÜ ARAÇLARDAN (AGV'LER) DAHA AKILLI MOBİL ROBOT TÜRLERİNE GEÇİŞ YAPTIĞI SORUSUNU YANITLIYOR.”

Devamını Oku

YENİ NESİL RFID SİSTEMLERİ

👤TURCK

TURCK’UN TEDARİKÇİ VE ÜRETİCİLER İLE YAPTIĞI ÇOK SAYIDAKİ TEST HAVA YASTIKLARI, KOLTUKLAR, MOTOR VEYA İÇ DÖŞEMELER GİBİ TEDARİKÇİDEN GELEN PARÇALARI RFID TEKNOLOJİSİ İLE KULLANMANIN MANTIKLI OLDUĞUNU VE ÜRETİM SÜRECİNDE VERİMLİLİĞİ ARTTIRDIĞINI GÖSTERİYOR.

Devamını Oku

OTO ISITICISI ÜRETİMİNDE ENTEGRE KONTROL VE CNC ÇÖZÜMÜ

👤STEFAN ZIEGLER BECKHOFF AUTOMATION PAZARLAMA İLETİŞİMİ

TWINCAT CNC OTOMOTİV ENDÜSTRİSİNDE KULLANILAN DİSPENSER SİSTEMİNİ OTOMATİKLEŞTİRİYOR.

Devamını Oku