2016 Haziran

🔍Tamamını Oku art-img

Nesnelerin interneti ve endüstri

Dijitalleşme ve modern bilgi toplumu olma eğilimi gittikçe güçleniyor. Nesnelerin interneti çerçevesi içinde geliştirilen konseptler, gerçek hayatta giderek daha fazla uygulama alanı buluyor.

Devamını Oku

Veri ve iletişim hizmetlerinin bulutta verimli şekilde birleştirilmesi

👤Beckhoff

Yeni Twincat IoT ile twıncat 3 mühendislik ve otomasyon yazılımı IoT ve Endüstri 4.0 kavramlarının hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi için komple bir çözüm sağlıyor. Twincat IoT bulut iletişimi ve akıllı cihazlara anlık bildirimler göndermek için standart protokolleri destekliyor.

Devamını Oku

Ağ altyapınız endüstriyel nesnelerin internetine hazır mı?

👤GSL Müh. Müş. Tic. Ltd. Şti.

Son zamanlarda sıkça dile getirilen endüstriyel nesnelerin interneti (ındustrıal ınternet of thıngs, IoT) akımı, farklı cihaz bağlantılarının yanı sıra daha iyi ve doğru bilgi sunabilmek için yüksek hacimli verilerin toplanması ve analizini, böylece kullanıcıların daha doğru kararlar vermesini sağlayarak endüstriyel otomasyonda verim ve üretkenliği artırmayı amaçlıyor.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Serileştirme aracılığıyla izlenebilirlik

👤Nurcan Konak, Omron Pazarlama Müdürü

Noktadan noktaya tekli sistem çözümünün alternatifi olan esnek katman çözümü, veri / içerik işleme hususlarını üretim hattındaki donanım faktörlerinden ayırıyor. Dahası, esnek katman çözümü farklı çözüm seviyeleri arasındaki arayüzlerin tanımlandığı açık bir yapı kurmaya yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Yeni haberleşme modülü Ark koruma cihazlarının uzaktan izlenmesini sağlıyor

Plug-In modülü, yenilikçi ark korumasına yönelik zamandan tasarruf sağlayan bir güncelleme sunuyor.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Nesnelerin interneti ve The Connected Enterprise vizyonu

👤Cihan Bulut, Rockwell

Nesnelerin ınterneti (ınternet of things - IoT) ile nesnelerin de biz insanlar gibi kablolu ya da kablosuz olarak bir ağa erişip birbirleri arasında veri paylaşabileceği yeni bir dünyadan bahsediyoruz.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Endüstriyel internet ve iş dünyasının geleceği

👤Marco Annunzıata, General Electric Baş Ekonomisti / Stephan Bıller, General Electric Baş Üretim Bilimcisi

Dijital ve fiziksel arasındaki çizgiler gittikçe belirsizleşirken, birlikte çalıştığımız makinelerin yalnızca akıllı değil, parlak zekâlı olduğu bir dünyaya giriyoruz. Endüstride güçlü, derin ve geniş kapsamlı bir dönüşüm meydana geliyor. Bu dönüşüm, ürünleri tasarlama ve üretme şekillerimizi ve bu ürünlerin yapabileceklerini kökünden değiştiriyor.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Big Data ile başa çıkmaya hazır mısınız?

👤Qualist

Günümüzde gittikçe sık duymaya başladığımız big data kavramı işletmeler için de hayati bir önem taşıyor. Her gün birçok veri kaynağından milyarlarca byte veri birikiyor. Peki, bu durum endüstride nasıl gelişiyor?

Devamını Oku

Edge uygulamaları için fiziksel altyapı çözümleri

👤Schneider Electric

Yüksek bant genişlikli içerik, nesnelerin interneti kavramlarının yanı sıra toplama ve gecikmeye duyarlı uygulamalar edge bilişimin büyüme faktörleri olarak gösterilirken, schneider electric, kurumlar için geliştirdiği edge uygulamalarına yönelik altyapı çözümlerini tanıttı.

Devamını Oku

Rockwell Automation ERP sistemi ile artı değer

Birden fazla lokasyonda hizmet veren şirketler, Rockwell Automation’ın ‘Connected Enterprise’ sistemi ile tüm verileri tek bir çatı altında tutabiliyor. Bu sayede de şirketleri ilgilendiren tüm konularda detaylı ve güvenilir bilgi elinizin altında oluyor.

Devamını Oku