2016 Mayıs

🔍Tamamını Oku art-img

Mükemmel tutuş sağlayan tutucular

👤Festo

Festo, bu ilhamla biyonik öğrenme ağı’nı hayata geçirdi. Festo, üniversiteler, kurumlar ve ar-ge şirketleriyle birlikte, biyolojiyi bir model olarak kullanarak pek çok kez farklı tutma mekanizmalarını inceledi.

Devamını Oku

PGN-Plus Permanent Parça Tutucu

👤Schunk

Neredeyse bütün otomasyon uygulamaları çok amaçlı parça tutucular ile güvenilir olarak kontrol edilebilmektedir. Metal kesme endüstrisinde makine/sistem yüklemeden, otomotiv ve elektrik endüstrisinde montaj uygulamasına, tıp ve eczacılık endüstrisiie kadar. Pgn-plus ailesi; yüksek sıcaklık uygulamalarında, kirli ve talaşlı ortamlarda kullanılmasının yanında temiz oda ve patlayıcı madde uygulamalarında da kullanılmaktadır.

Devamını Oku

Asenkron motorun sensörlü vektör kontrol yöntemi ile kontrolü

👤Dr. Şevki Hoşağası, Alişan Sarımaden - Medel Elektronik

Vektör kontrolünün temel ilkesi doğru akım motorlarında olduğu gibi motor akısı ile motorun ürettiği momenti biri birinden bağımsız olarak kontrol etmektir.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Pick & Place robot çözümleri̇

👤Omron

Omron, paketleme makinelerini otomatikleştirme konusunda robotik işlevselliğe sahip en entegre otomasyon platformunu geliştirdi. Sysmac robotik çözümü, makine kullanıcısına birden çok ürün formatına uyum sağlayacak şekilde sadece "tek tıkla" kurulumu değiştirme esnekliğini sunar.

Devamını Oku

Mapp teknolojili Comau Openrobotics entegrasyonu

👤Comau Robotics

B&R ve Comau’nun, robotları makine kontrolüne tam entegre eden openrobotics konsepti, operasyon, arıza tanımlama ve bakım süreçlerini bir bütün olarak ele alıyor ve firmalara büyük yararlar sağlıyor.

Devamını Oku

Hız kontrol cihazı Altivar 320

👤Schneider Electric

Schneider Electric, makine üreticileri için değişken hız kontrol cihaz Altivar 320’yi pazara sunuyor. Yeni hız kontrol cihazı ile çok sayıda uygulamada makine verimliliğinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Devamını Oku

MCS300P Gaz Analiz Cihazı: Kompakt ve etkili

👤Hasan Yılmaz, Sick Proses Otomasyonu Teklif ve Proje Takip Mühendisi

Kimyasal proses endüstrileri, baca gazı şartlandırma sistemleri ve çimento üretimindeki uygulamalarda kullanılabilen MCS300P, kullanıcılarına yerinde devreye alma ve hızlı kurulum imkanları da sunmaktadır.

Devamını Oku

Twincat Analytics; Proses ve üreti̇m veri̇leri̇ni̇n kaydedi̇lmesi̇ ve anali̇zi̇

👤Beckhoff

Endüstri 4.0 ve IoT kavramlarının uygulanması, başta çevrimiçi ve çevrimdışı durum analizi, kestirimci bakım, örüntü tanıma, makine optimizasyonu veya uzun süreli veri arşivleme olmak üzere çok sayıda gereksinimi de beraberinde getiriyor.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Festo’dan yeni̇ teknoloji̇ler

👤Festo Türkiye

Festo, Hannover Messe Ticaret Fuarı çerçevesinde endüstride hangi yeni teknolojilerin beklendiğini açıkladı. Festo’nun programı endüstri 4.0 için eğitim ve öğretimden, havada duran taşıma sistemlerine, biyonik öğrenme ağından, güncel projelere kadar uzanıyor.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Sıemens Türkiye Genel Müdür Yardımcısı ve Dijital Fabrika Bölüm Direktörü Ali Rıza Ersoy

Endüstri 4.0 Platformu ile akademisyenlerden sektör profesyonellerine, karar vericilerden öğrencilere kadar endüstriyle ilgili tüm kesimleri tek çatı altında bir araya getirmeyi hedefliyoruz.

Devamını Oku