2016 Nisan

🔍Tamamını Oku art-img

Fabrikalarda Dijitalleşme

Günümüzde üretim sistemlerindeki gelişmeler, üretim metotları ve sistemlerini hızlı bir şekilde değiştirmekte. Bu değişim ve gelişmeye bağlı olarak üretimde yeni teknolojiler ve üretim sistemleri kullanılırken, 21. yy. başlarında üretim teknolojisinin akıllı imalat sistemlerine dönüştüğü görülmekte.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

E-F@CTORY ile geleceğin dijital fabrikalarını bugünden kurmak

“Bugün nasıl ki en popüler teknoloji trendi mobilite ise yıllar sonra aynı durum robotlar için geçerli olacak. Birkaç yıl içinde ana gündem maddesi çok parmaklı ellere sahip, çok robotlu sistemler ve yürüyen makineler olabilir.” Diyen mitsubishi electric türkiye fabrika otomasyon sistemleri iş geliştirme yöneticisi tolga bizel ile robotik teknolojilerin geleceği ve fabrikalarda dijitalleşme kavramını konuştuk.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Üretimde yenilikçi çözüm: Dijital Fabrika

👤Siemens

Üretimde temel amaç minimum maliyet ve kısa zamanda ortaya maksimum miktarda ve en iyi kalitede ürün çıkarmaktır.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Zorlu otomasyon süreçlerine yeni çözümler

👤Omron

Modern bir makineyi yapılandırmak kolay bir iş değildir. Performans, güvenilirlik ve bağlanabilirlik talepleri arttıkça makine de daha karmaşık bir hale gelir. Bu sorunları çözmeye yardımcı olan standartlardan ethernet/ip, hem makine üreticileri hem de son kullanıcıların tercihi haline geliyor. Artık makinenizdeki otomasyon bileşenlerinin neredeyse tamamını tek bir kablo kullanarak zincirleme bağlayabilir ve birkaç ayrı ağ kullanmanın getirdiği karmaşıklığı ortadan kaldırabilirsiniz.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

"Robot görme" nedir

👤Ali Sami Gözükırmızı, E3tam A.Ş. - Yapay Görme Sistemleri Geliştirme Uzmanı / Fizik Mühendisi

Endüstri 4.0 Konsepti ve iot teknolojisi sayesinde bu robot görme sistemler diğer mekanik/elektronik sistemlerle sürekli haberleşme halinde olup hatasız ve düşük maliyetli üretim sağlanabilir.

Devamını Oku

Kusursuz fabrikalar ve ikinci sanayi devrimi

👤GE Teknolojileri

Son birkaç yılda teknolojik gelişmeler ve dijital dokunuşlarla üretim kavramı da yeniden tanımlanmaya başlandı.

Devamını Oku

Dijital çağın fabrikaları üretimi kişiselleştirecek

👤Mitsubishi Electric

Mitsubishi Electric Türkiye otomasyon sistemleri iş geliştirme yöneticisi Tolga Bizel: bir önceki endüstri evresindeki teknolojik edinimlerin üstüne şimdi siber fizik sistemler de yerleştirildi. Bu yeni endüstri evresinin mıtsubıshı electrıc’teki karşılığı ise e-f@ctory.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Endüstri 4.0 artık uygulama düzeyinde

👤Festo

Festo yeni teknolojiler, gelişmelere ayak uydurabilen mesleki eğitim & ileri eğitim ile merkezi önem arzeden insan faktörü başlıkları ile ifade edilen “3 ana kaide“den oluşan yaklaşım tarzına odaklanmış bulunuyor. Ostfıldern-scharnhausen’de yer alan yeni teknoloji tesisinde halihazırda ındustrıe 4.0 Potansiyelleri günlük uygulama ortamına aktarıldı.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Endüstri 4.0'dan akıllı üretim tesislerine

👤Utku Lembet, Sick Fabrika Otomasyonu Bölüm Müdürü

Yapılan araştırmalara göre Mezopotamya’nın kuzeyinde yer alan ilk kentsel yerleşmelerde endüstriyel ölçekte gıda hazırlamak üzere yapılmış tuğladan fırınlarda ürünleri takip edebilmek ve kapıları kilitlemek için kullanılan sayısız ‘damga mührü’ bulunuyordu. O dönemde kullanılan teknik, ürünlerin mekansal ve zamansal olarak ayrılmalarına imkan veren bir iletişim formuydu.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Endüstri̇ 4.0 rekabetçi piyasa koşullarında bir adım öne geçmenin anahtarı

👤Engin Eren, Rockwell Automation - Satış Teknik Destek Müdürü

Uluslararası güçlü ekonomilere sahip hükümetlerin, üretimde rekabetçi olmanın, ülkelerinin geleceği için kritik öneme sahip olduğunu fark etti.

Devamını Oku