2016 Temmuz

🔍Tamamını Oku art-img

Su ve Atık Su Endüstrisi

Su, yaşam için en temel gereksinim. Buna karşın yaklaşık 900 milyon kişinin temiz suya erişimi yok. Her yıl yaklaşık 3.6 Milyon insan kirli su kullanımı sonucu yakalandıkları hastalıklardan ötürü ölüyor.

Devamını Oku

Açık kontrol mimarisi ve su temini güvenliği

👤Beckhoff

Yaşlı ve saygıdeğer binada yeni teknoloji... Almanya, Konstanz'da bulunan Konstanz Su İşlerinde eski otomasyon teknolojisi Beckhoff kontrol bileşenleriyle değiştirildi. Yeni, tam otomatik kontrol sistemi temel işlevlerinin ötesinde katma değer zenginliği de sunuyor. Bunlara enerji verimliliği ve operatör rahatlığı örnek olarak verilebilir.

Devamını Oku

Liman güvenliği ve verimliliği için uzman ortağı

👤Ayşen Öztoprak, Sick Lojistik Otomasyonu Bölüm Müdürü

Sick, liman operasyonlarına yönelik sunduğu çözümler ile limanları daha güvenilir ve operasyonları daha verimli hale getiren, operatörler için uzman bir çözüm ortağıdır.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Tek noktadan takip edilebilen yönetim sistemi

👤Redilon Enerji Sistemleri

Organize sanayi bölgelerinde işletmelerin su ve atık su sayaçları, yönetim tarafından Redimax yazılımı ile uzaktan takip edilebilmekte ve kayıp kaçak kontrolleri yapılabilmektedir.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Havalandırma havuzlarında oksijen parametresinin takibi

👤Endress Hauser A.Ş.

Hızlı ve sürekli oksijen ölçümü ile blower kontrolü sağlanarak yüksek oranlarda enerji kazanımı sağlar.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Warendorf atık su arıtma tesisinde proses izleme

👤Alpay Samen, Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Arıtma işlemi; oksijen içeriği, sıcaklık veya türbidite gibi çeşitli proses değişkenleri içerir ve tüm değişkenleri hassas şekilde karşılaştırmak güç olduğundan önemlidir.

Devamını Oku

Su ve atıksu proseslerinde debimetre çözümü

👤Enelsan

Türkiye’nin ilk ve yerli elektromanyetik debimetre üreticisi olan Enelsan bünyesinde pazara sunulan elektromanyetik debimetreler teknolojik açıdan son derece hassas süreçlerden geçerek üretilmek zorundadır.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Su dağıtım ve atık su arıtma sektörünün operatör panelleri

👤Beijer Elektronik ve Tic. A.Ş.

Türkiye su dağıtım ve atık su arıtma sektörüne operatör paneli sağlayıcısı olarak hizmet veren beijer, suya, su buharına, asitlere, asit buharına, darbelere dayanan ileri teknoloji ürünü panelleri ile bu sektörde kısa sürede büyük kabul görmüş ve pek çok tesise operatör panelleri ile katkıda bulunmuştur.

Devamını Oku

Ravioli taşıma kaldırma sistemleri

👤Sedat Özdemir, İmaj Teknik Satış Sorumlusu

Tur swichleri, üzerinde bağlı bulunan milin dönmesi ile içinde bulunan çarklar hareket eder çarklara bağlı kamlar swicthlere basarak oluşan devre sonucunda açık ya da kapalı kontak bilgisi vermektedir.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Yeni nesil Hägglunds CBP tahrik motorları

👤Bosch Rexroth

Bosch Rexroth, en zor şartlara göre tasarlanan yeni nesil hägglunds cbp serisi tahrik motorlarıyla teknik talepleri karşılanması en zor olan plastik ve kauçuk endüstrilerine büyük kolaylık sağlıyor.

Devamını Oku