2016 Ağustos

🔍Tamamını Oku art-img

Havada uyum

👤Festo

Senkron veya otonom, birden fazla sayıda ağ bağlantısı sayesinde emotionspheres birkaç nesnenin üç boyutlu alanda çarpışmadan nasıl hareket edebileceğini gösteriyor. Kapalı mekan gps sistemi otomasyon teknolojisine yeni bir yaklaşım ortaya koyarken yenilikçi sürücü konsepti hafif tasarım ve enerji verimliliği konusunda yeni standartlar getiriyor.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Kısa mesafeler

👤Turck

Offset baskı oyma ya da linolyumlu baskı tekniklerinde olmadığı gibi yüksek hızlı bir prosestir. Bugün offset baskıda baskı plakaları fotosensitive bir yapı olan ctp işlemini içerir. Plakalar, yag emici ve su itici yapıdadırlar.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Daha verimli planlama ve etiketleme

👤Sevgi Başak, Gürsoy, Phoenix Contact Ürün Yönetmeni - Endüstriyel Bağlantı Teknolojileri

Kontrol panosunda artan karmaşıklık ve maliyetleri düşürme baskısı, planlamadan montaja kadar her şeyde her zamankinden daha verimli proses tasarımına ihtiyaç yaratıyor.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

İdeal tesisler için Yokogawa’dan yeni çözüm: Centum VP® R6.03

👤Yokogawa

R6.03’E geçiş; Centum CS (1992), Centum CS 1000 (1997), ve Centum CS 3000 (1998) sistemlerinin kullanıcıları için Centum VP’ye upgrade’ı oldukca hızlı ve sorunsuz olarak mümkün olabilmektedir.

Devamını Oku

Bir teknoloji ile birçok uygulama

👤Kistler

Weigh-In-Motion (hareket halinde tartım), geçen araçların ağırlık ölçümünü ve dingil yük bilgisini hassas ölçümle ve trafiği yoğunlaştırmadan temin edebilen tek teknolojidir. Aynı zamanda geçen araçlar hakkında dingil adedi, uzunluğu, araç tipi, yönü, hızı ve araçlar arasındaki mesafe gibi birçok ilave bilgi sağlamaktadır.

Devamını Oku

IO-Link'le akıllı sensör çözümleri̇

👤Wago

 IO-Link sensör ve aktüatörlerle haberleşmek için geliştirilen noktadan noktaya haberleşme protokolüdür. IO-Link aracılığı ile proses verileri (analog değerler, anahtarlama durumları), konfigürasyon verileri, üretici ıd verileri, sistem parametreleri (alt sınır, duyarlılık, alt sınır vb.) Gönderilebilir.

Devamını Oku

IO-Link üzerinden sensör verilerinin toplanması

👤Beckhoff

Beckhoff'un IO-Link kutuları ıp 67 koruma sınıfı sunuyor ve sensörlerin sahada uygun maliyetli sensör kablolarıyla yerel olarak kolay bağlanabilmesini sağlıyor. Bu yapı, ıo-link haberleşme sistemine doğrudan veri aktarımı sağlıyor.

Devamını Oku

Kullanıma hazır IoT ürünleri ve endüstri 4.0 Çözümleri

👤Beckhoff

Tüm proses verileri, yerel olarak ya da bir sunucu üzerinde ister kendi kurumsal ağınız üzerinde ister genel bir bulut ortamında bulut tabanlı bir çözüm olarak gerektiği gibi sağlanabiliyor.

Devamını Oku

P-TECH Radyo Modem ile Modbus TCP haberleşme

👤Sadık Aktulum, Z Telemetri Ltd. Şti.

P-TECH marka RF modemler genel olarak haberleşme alt yapısının olmadığı sahalarda endüstrİyel haberleşmeyİ sağlamaktadır. Bu uygulamada P-Tech marka RF modemler İle Modbus TCP protokolüyle haberleşme İşlemİ açıklanmıştır.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Geçgel: Çözüm odaklı yaklaşımımızla Banvit’in taleplerini karşılayan marka olduk

👤Otomasyon Dergisi Yazı İşleri / Fotoğraf: İz Üstün

Mitsubishi Electric’in otomasyon sistemini kullanan Banvit’in Bandırma’daki yem fabrikasını sizler için ziyaret ettik. Mitsubishi Electric Türkiye fabrika otomasyon sistemleri genel müdür yardımcısı Nurettin Geçgel ile birlikte gerçekleştirdiğimiz fabrika gezisinde, Banvit yetkilileri ile fabrika otomasyonu işleyişine tanıklık ederken, Nurettin Geçgel’de sorularımızı yanıtladı.

Devamını Oku