2016 Eylül

🔍Tamamını Oku art-img

Hareket Kontrol

Günümüzde makine ve tesis operatörleri zorlu bir görevle karşı karşıya: İnsanların, makinelerin ve tesislerin korunmalarını sağlarken yüksek seviyedeki otomasyonla esnek üretim akışlarını oluşturmaktır.

Devamını Oku

Güvenli hareket kontrolü sayesinde artan verimlilik

👤Mustafa Sezer, SICK - Güvenlik Sistemleri & Enkoderler Ürün Yöneticisi

Güvenli hareket kontrolü gibi yenilikçi güvenlik teknoloji konseptleri, her zaman makinenin hareketini kontrol eder ve makineler ile onların operatörleri arasındaki güvenli etkileşimi garanti eder.

Devamını Oku

Hareket kontrol konusunda Fatek çözümleri

👤Murat Yılmaz, Fatek Satış Destek Mühendisi

Fatek PLC’ler; dayanıklılığı, kullanıcı dostu programlama arayüzü, uygun maliyeti , yüksek hızlılığı ve verimliliği ile öne çıkmıştır. MC serisiyle yüksek performans, MN serisiyle NC pozisyonlama başlıklarıyla lanse edilen Fatek PLC’ler yerleşik ve tek bir şasede 4 eksene kadar step ve servo motor kontrolü için MC serisinde 200Khz, MN serisinde 920 Khz lık yüksek hızlı çıkışlara sahiptir.

Devamını Oku

Parker’ın IP67 korumalı servonet DC dağıtılmış çift eksenli servo sürücüsü

👤Parker

Dünyanın önde gelen hareket ve kontrol ürünleri tedarikçilerinden biri olan Parker Hannifin, kabinin dışındaki zorlu ortamlarda kullanıma izin veren, dayanıklı IP67 sınıfı bir muhafaza içerisinde üretilen çift eksenli servo sürücü olan Servonet DC'nin üzerindeki örtüyü kaldırdı.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Sysmac hareket kontrol çözümleri

👤Omron

Sysmac, otomasyon tesisiniz üzerinde tam kontrol ve yönetim olanağı sağlayan entegre otomasyon platformudur. Bu platformun merkezinde yer alan makine kontrolörü serisi tüm makine cihazlarını senkronize kontrol etme olanağının yanı sıra hareket, robotlar ve veritabanı bağlantısı gibi gelişmiş işlevsellik de sunuyor.

Devamını Oku

Ağır sanayi konveyör bant güvenlik çözümleri

👤Tolga Köse, İmaj Teknik Satış Müdürü

KBT marka konveyör bant güvenlik switchleri; bant üzerinde kullanımının birçok seçeneği vardır.Bunlar modellerine göre kullanım yerini seçme imkanı sağlamaktadır. Konveyör bant üzerinde acil bir durum olduğunda bant hareketini durdurabilmek amaçlı veya konveyör bandı çalışma esnasında üzerindeki yükün sağa veya sola kayıp banttan çıkmasını engellemek amaçlı bir kullanım sağlamaktadır.

Devamını Oku

“Panasonic kontrol ürünleri distribütörü Savior Otomasyon ile ortak operasyon yönetimi’’

👤Mehmet Celal Şahin, Savior Otomasyon Genel Müdürü / Emre Tuncer, Panasonic Kategori Müdürü

Teknoloji, nesnelerin interneti, büyük data üzerinden data analizleri, uzaktan izleme ve mobil çözümler gibi alanlarda ilerleyerek modern üretime çok büyük potansiyel sunan Savior Otomasyon bu teknolojileri birleştirerek Endüstri 4.0’I hayata geçirmemizi, bugünün ve geleceğin market ihtiyaçlarını karşılamada çeviklik sağlayacak Panasonic ile daha esnek, sürdürülebilir bir faaliyet göstermenin hangi yollardan geçtiğini gösteriyor.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Bize güç veren unsur; globalden lokale inebilmek

👤Cenk Ceylan, Rockwell Automation Türkiye Genel Müdürü

“ Üretim planlamasına yönelik gerçekleştirdiği analizler ile ham madde ve üretim anındaki kayıpların boyutlarını ortaya çıkaran Rockwell Automation, şirketlerin karlılığını artırması için önemli çalışmalarda bulunuyor. Türkiye’de otomasyon sektörünün rekabetçi bir gelişmeye sahne olduğunu belirten Rockwell Automation’un genel müdürü Cenk Ceylan, Rockwell Automation’ı rakiplerden ayıran en büyük özelliğin ‘Ar-Ge yatırımları’ olduğuna vurgu yapıyor.’’

Devamını Oku

Io-Link standardında otomasyon teknolojisi

👤Festo

Masraflı, zahmetli kablolama işlemlerine ihtiyaç duymadan malzemeye aşırı talepler yöneltmeden, noktadan noktaya bağlantıda hesaplı ve adım adım geliştirilen 3 veya 5 iletkenli bağlantı teknolojisinden yararlanıyor.

Devamını Oku

Minyatür yapıda sağlam metal, dai̇resel fi̇ş konnektörler

👤Hande Kongaz Baştürk, Phoenix Contact - Elektronik Elektrik Yük. Mühendisi

M17 kompakt dairesel fiş konnektörler minyatürleştirme için tasarlanmıştır. Küçük boyutlarına rağmen bu 4 pinli ve 17 pinli dairesel konnektörler 20 A ve 630 V taşıyabilir. Böylece otomasyon uygulamaları, takım tezgahları ve sensör sistemlerinde yer kazandıran bir bağlantı teknolojisi olarak kullanılabilirler.

Devamını Oku