Haberler

ZORLU UYGULAMALARA ÖZEL OSİSENSE XS9 ENDÜKTİF SENSÖR SERİSİ

👤Telemecanique Sensors

Tamamen paslanmaz çelik gövde ile mekanik şoklara ve titreşime karşı dayanıklı OsiSense XS9 Endüktif Sensör serisi, yiyecek-içecek sektörü gibi zorlayıcı endüstriyel koşullarda oluşabilecek hasarlara karşı dayanıklıdır.

Devamını Oku

MERCEDES-BENZ TÜRK VE ÇYDD’NİN YÜRÜTTÜĞÜ “HER KIZIMIZ BİR YILDIZ” EĞİTİME DESTEK PROJESİ TAM 13 YILDIR DEVAM EDİYOR

Türkiye’de kuruluşunun 50. yılını kutlayan Mercedes-Benz Türk’ün, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile birlikte toplumda kadının her alanda hak ettiği güce kavuşması, kadınlara sosyal ve ekonomik hayatta fırsat eşitliği tanınması hedefiyle 2004 yılında hayata geçirdiği “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi devam ediyor.

Devamını Oku

KORDSA, 2017 YILININ İLK YARISINDA OPERASYONEL KÂRLILIĞINI %22 ARTIRDI

Sabancı Holding iştiraklerinden Kordsa, 2017 ilk yarıyıl finansal sonuçlarını açıkladı. Kordsa ilk yarıyılda cirosunu, 2016 yılının ilk yarısına göre %29 arttırdı. Bu dönemde net kâr, 112 Milyon TL’ye ulaştı. Yatırımlarının geri dönüşünü almaya devam eden güçlendirme markası, toplam satışlarını geçen senenin aynı dönemine göre %29 artırdı

Devamını Oku

KİMYA İHRACATI YÜZDE 24 ARTTI

Kimya sektörü üst üste kırdığı ihracat rekorları ile ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyor. Türkiye’nin en çok ihracat gerçekleştiren üçüncü sektörü konumundaki kimya, Temmuz ayında da ihracattaki yükseliş ivmesini sürdürdü. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre; Temmuz ayı ihracatı değer bazında geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 24 artarak 1 milyar 195 milyon dolara ulaştı.

Devamını Oku

İLK YARIDA 17,7 MİLYAR DOLARLIK PLASTİK MAMUL ÜRETİLDİ

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı (PAGEV) Plastik Sektörünün 2017 yılının 6 aylık dönemindeki üretim, ihracat, ithalat ve yatırımlar konusundaki durumunu ortaya koyan ve 2017 tahminlerini içeren Plastik Sektörü Raporunu açıkladı. Dünya ve Türkiye ekonomisindeki gelişmeler ışığında sektörün ilk yarı karnesini sergileyen bu rapora göre dünyanın 6., Avrupa’nın ise ikinci büyük plastik üretim merkezi olan Türkiye, 2017’nin ilk yarısında 17,7 milyar dolar değerinde 4,7 milyon tonluk plastik mamul üretimine imza attı

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

GELECEĞİN ENDÜSTRİYEL TEKNOLOJİLERİ FUARI 2018

1987 yılından itibaren sektörel yayıncılık alanında faaliyet gösteren Bileşim Yayıncılık ve Fuarcılık A.Ş. 22-25 Şubat’ta Ege Bölgesi’ndeki en büyük ve en kapsamlı fuar kompleksi olan Fuar İzmir’de FIT Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı 2018’i gerçekleştiriyor.

Devamını Oku

BAYER TÜRKİYE’NİN 1 MİLYON TONLUK PAMUK ÜRETİM HEDEFİNİ DESTEKLİYOR

👤Bayer

Yaşam Bilimleri şirketi Bayer, Türkiye ekonomisinin lokomotifleri arasında yer alan tekstil ve hazır giyim sektörünün çözüm ihtiyaçlarını tarladan üretim aşamasına kadar pamukta standardizasyonu sağladığı ‘Fibermax Serifikasyon Programı’yla karşılıyor. Tarım Ürünleri birimi tarafından geliştirilen program ile Bayer; çiftçiye, çırçırcıya ve iplikçiye daha fazla kazanç elde edebileceğini gösteriyor.

Devamını Oku

AMBALAJ BASKI TEKNOLOJİLERİNİN TÜM BİLEŞENLERİ PRİNTPACK’TE BULUŞUYOR

Günümüzde Baskı Sektörü, ambalaj baskı teknolojilerinin hızlı büyümesiyle yoluna daha güçlü devam ediyor. Bu büyüme sayesinde dünya basım pazarında 2008’de yüzde 24,5 paya sahip olan Ambalaj ve Etiket Baskıları, 2018 yılsonunda bu oranı yüzde 35’e çıkartarak 343 milyar dolarlık ciro elde etmeyi hedefliyor.

Devamını Oku