Haberler

UZAY MAKİNE, SİLİNDİR ÜRETİMİNİ HIZLANDIRDI

Yıllardır Aignep firmasının X serisi silindirlerini Türkiye’de pazara sunan Uzay Makina, yeniden yapılanma sonrası ELBE markasıyla piyasaya verdiği kalem silindir üretimini hızlandırdı. Bu yıl 40’ncı yıllarını kutlayacaklarını hatırlatan Uzay Makine Yönetim Kurulu Üyesi Nurhan Elbe, “Yıllar önce pnömatik devre elemanı üreticilerine silindir üretmek için yola çıktık.

Devamını Oku

SHELL & TURCAS’A “DÜŞÜK KARBON KAHRAMANI” ÖDÜLÜ

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen İstanbul Karbon Zirvesi’nde “İklim Finansmanı” temel konusu ile enerji verimliliğine odaklanan ve iklim değişikliğiyle mücadeleye destek veren kuruluşlara Düşük Karbon Kahramanı ödülleri verildi.

Devamını Oku

MALEZYA’DA ORTAK GİRİŞİM: TURCK VE BANNER

Turck ve Banner Engineering, Güneydoğu Asya’da (SEA) ek ortak girişim kurdu. Singapur’daki bölgesel merkezin ardından, Turck Banner Malaysia bölgedeki ikinci ortak girişimdir.

Devamını Oku

KARDEŞ ELEKTRİK, ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ SERTİFİKASIYLA ULUSLARARASI STANDARTLARDA HİZMET SUNUYOR

Kardeş Elektrik ve SKC Karbon, ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikalarını almaya hak kazandı. Türkiye’deki yatırımlarıyla öne çıkan Kardeş Elektrik ve SKC Karbon, alınan sertifikalar ile bilgi güvenliğine verdiği öneme dikkat çekiyor.

Devamını Oku

GELİŞTİRDİĞİ GÜÇLENDİRME TEKNOLOJİLERİYLE KORDSA, 2018’İN İLK ÇEYREĞİNDE DE BÜYÜMEYE DEVAM ETTİ

Kordsa’nın 2018 yılı ilk çeyreğinde finansal sonuçları, KAP’ta açıkladığı beklentileriyle paralel olarak seyretti. 2018 yılı ilk çeyreğinde gerçekleşen net satışları 2017 yılının aynı dönemine kıyasla %13; bir önceki döneme göre %10 artış göstererek 713 milyon TL’ye ulaştı.

Devamını Oku

GELENEKSEL OMRON BAYİ TOPLANTISI BU YIL ALMANYA’DA GERÇEKLEŞTİ

👤Omron

Bir önceki yıl OMRON Teknoloji Merkezi’nin bulunduğu Barselona’da düzenlenen geleneksel OMRON Bayi Toplantısı bu yıl Hannover Messe Fuarı ziyaretini de kapsayacak şekilde Almanya’da gerçekleşti. Hannover Messe Fuarı ve OMRON standı ziyareti, Volkswagen Wolfsburg Fabrikası turu ile Berlin’de gerçekleştirilen değerlendirme toplantısı ve keyifli şehir turlarının da yer aldığı etkinlik üç gün sürdü.

Devamını Oku

ENDÜSTRİ 4.0 YERİNDE TARTIŞILDI “T TİPİ ELEMAN ARANIYOR”

Yıldız Teknik Üniversitesi, Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD) ve Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD) birlikte düzenlediği 4.0 toplantılarının bu defaki durağı FESTO şirketi oldu. Endüstri 4.0’ı uygulamaya başlamış bir şirket olan FESTO’da yapılan toplantıda konuyla ilgili beyin fırtınası yapıldı.

Devamını Oku

DÜNYACA ÜNLÜ HABERLEŞME AĞI SIGFOX TÜRKİYE PAZARINA GiRiYOR

Günümüzde akıllı teknolojilerin artışı ile hayatımıza giren ‘nesnelerin interneti’ (IoT) kapsamında; veri gereksinimi, uzaklık, güvenlik ve pil ömrü gibi faktörler dikkate alınarak nesnelerin birbirleriyle haberleşmesi için yeni ağ seçenekleri oluşturuluyor.

Devamını Oku

ÇELİK İHRACATI İLK DÖRT AYDA MİKTARDA DÜŞTÜ, DEĞERDE ARTTI

Çelik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Aslan tarafından açıklanan 2018 yılı Ocak-Nisan dönemi verilerine göre; Türkiye’nin miktar bazındaki çelik ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,3 azalışla 6,4 milyon ton olurken, sektörün değer bazındaki ihracatı yüzde 19,3 artışla 4,7 milyar dolara ulaştı.

Devamını Oku

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOPARK’TAN NORVEÇ’E YAZILIM İHRACI

2012 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Bölümü’nde “Video Processing” dersi veren Eren Soyak aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Teknopark ’ta yer alan LifeMote Networks firmasının kurucu ortaklarından biri.

Devamını Oku