Haberler

“TÜRKİYE’NİN İLK YERLİ ENDÜSTRİ 4.0 VE IOT TEKNOLOJİLERİ AR-GE MERKEZİ”

Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden Trio Mobil tarafından kurulan “Türkiye’nin ilk yerli IoT teknolojileri Ar-Ge Merkezi” T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenerek onaylandı.

Devamını Oku

TURCK 2018 YILINDA DA RFID SEMİNERLERİNE DEVAM EDİYOR

Turck, 2017 yılı boyunca gerçekleştirdiği “Endüstri 4.0 Yolculuğuna Nereden Başlamalıyım?” seminer dizisini, 2018 yılında bu alandaki en kritik başlık olan RFID seminerleri ile devam ettiriyor.

Devamını Oku

MITSUBISHI ELECTRIC FIT GELECEĞİN ENDÜSTRİYEL TEKNOLOJİLERİ FUARI’NDA YENİ NESİL OTOMASYON ÇÖZÜMLERİNİ TANITTI

Verimliliğin, enerji tasarrufunun ve çalışan konforunun arttığı Sanayi 4.0’a uyumlu dijital fabrikalar tasarlayan Mitsubishi Electric, 22 – 25 Şubat tarihlerinde Fuar İzmir’de gerçekleşen FIT Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı’nda yeni nesil otomasyon çözümlerini sergiledi.

Devamını Oku

KORDSA, LASTİK PAZARINI DÖNÜŞTÜRMEYE HAZIRLANIYORKORDSA, LASTİK PAZARINI DÖNÜŞTÜRMEYE HAZIRLANIYOR

Yaşamı Güçlendirme vizyonuyla global pazara güçlendirme teknolojileri sunan Kordsa, 2017 yılını büyüme trendiyle tamamladı. Açık inovasyon anlayışıyla geliştirdiği güçlendirme teknolojileri sayesinde lastik sektörünü dönüştürmeye hazırlanan Kordsa, iş kollarına yaptığı yeni yatırımlarla finansal geleceğini güçlendirmeye devam ediyor.

Devamını Oku

İSTANBUL’DA İLK YERLİ OTONOM ARACI SAHAYA ÇIKARACAK EKİP HAZIR

Türkiye’de mühendislik, test sistemleri ve mühendislik yazılım hizmetlerini bir arada sunan AVL Türkiye, global projelerde yer almak isteyen mühendisler için hazırlanan ve özel eğitimlerin yer aldığı 6 aylık İK programının birincisini tamamladı.

Devamını Oku

DASSAULT SYSTÈMES’TEN STRATEJİK İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI

Dassault Systèmes ve China Havacılık ve Uzay Bilim ve Teknoloji Şirketi (CASC) stratejik bir işbirliği anlaşmasına imza attılar. Dassault Systèmes, Fransa’nın “Geleceğin Endüstrisi” ve Çin’in “Made in China 2025” endüstriyel girişim vizyonları bağlamında Fransa ve Çin’in, teknolojik ve ekonomik işbirliğini güçlendirme çabalarını destekliyor.

Devamını Oku

BOSCH’TAN “FIRST ROBOTICS COMPETITION” İÇİN ÖĞRENCİLERE DESTEK

Amerika’da 26 yıldır düzenlenen liselerarası robotik yarışması FIRST Robotics Competition’ın Türkiye ayağında finalist gençler, 12 Mart’ta Ülker Arena’da düzenlenen finallerde 6 haftada tasarladıkları robotları sergilediler.

Devamını Oku

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ TARIMA İNOVASYON GETİRİYOR

Boğaziçi Üniversitesi İnovasyon ve Rekabet Odaklı Kalkınma Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde kurulan Yenilikçi Tarım ve Gıda İşletmeciliği Platformu, Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen “Tarım ve Gıda Değer Zincirinde Yenilikçi Teknolojiler Konferansı”nda tanıtıldı. Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, günümüzde tarım ve gıda konusunda elimizde iyi kaynaklar olduğunu ancak bunların daha iyi değerlendirilebileceğine dikkat çekti.

Devamını Oku

ABB, ENERJİ MÜZESİ’NDE DİJİTALLEŞME ÜZERİNE SEMİNER DÜZENLEDİ

ABB’nin elektrik ve otomasyon tarihinde 100 yılı aşan ürünlerinin de yer aldığı, Türkiye’nin ilk enerji üretim tesisi, Silahtarağa Santrali’nde gerçekleştirilen etkinliğe katılan enerji üretim firmalarına, ABB Ability™ platformu ile ABB’nin güç üretimi alanındaki en modern anahtar teslim çözümleri tanıtıldı.

Devamını Oku

TEKNOLOJİNİN ENDÜSTRİYEL ÇÖZÜMLERİ İZMİR’DE: FIT’18-GELECEĞİN ENDÜSTRİYEL TEKNOLOJİLERİ FUARI

İzmir, 22-25 Şubat tarihleri arasında endüstriyel çözümler alanında teknolojinin geldiği son noktayı gözler önüne seren bir fuara ev sahipliği yaptı. Makineler arası iletişimden yapay zekaya, üretim ve hizmet biçimlerini değiştirmeye aday pek çok yeni teknoloji, FIT ’18- Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı’nda ziyaretçilere tanıtıldı.

Devamını Oku